top of page

HIPODROM HOLOUBEK s.r.o.

Historie dostihového závodiště sahá až do roku 1899. Už v této době dávno minulé se v lázeňském městě konaly dostihy. A tato tradice vydržela dodnes. A vydržela i krásná secesní tribuna, na kterou když usednete, uvidíte udržovaný hipodrom, který obepíná devítijamkové golfové hřiště s osmnácti greeny.

Areál si prošel mnoha nelehkými obdobími, která samozřejmě střídaly světlé chvilky. Tou novodobě nejzajímavější byl asi rok 1990, kdy Karlovy Vary převzaly většinu dostihů od centrální Velké Chuchle a na zdejší dráze se jela Cena prezidenta, St. Leger, Velká cena Prahy nebo Velká cena turfu. V roce 1995 pak karlovarské závodiště hostilo České derby.

Sezona zde pravidelně začíná koncem dubna Dostihovým dnem evropské šlechty. Následuje červnová Karlovarská dvojnásobná míle a Letní cena klisen. Červenec se nese ve znamení Lázeňské míle a v srpnu tu můžete sledovat Cenu města Karlovy Vary a Cenu Masise. V druhé polovině září sezona končí Cenou zimní královny.

www.hipodromholoubek.cz

Stellplatz

Stellplatz Hipodrom Karlovy Vary je parkoviště pro obytné vozy v areálu dostihového závodiště. Stellplatz je vybaven plnohodnotným camper servisem.

www.stellplatzholoubek.cz

- Karel Holoubek
„Snažíme se rozvíjet více jak 120 let staré dostihové závodiště v Karlových Varech. Uprostřed dostihové dráhy jsme vybudovali golfové hřiště které doplňuje provoz dostihového závodiště během roku, aby byl areál celkově více využitý.”  
bottom of page